Pilana

Pásové píly

Naše portfólio pásových píl na kov zahrňuje široký sortiment gravitačných, poloautomatických a automatických pásových píl. Pokiaľ by ste si neboli istý s výberom pásovej píly, neváhajte sa na nás obrátiť. Radi Vám s výberom pomôžeme.

Firma Cuttimex s.r.o. Vám ponúka kompletný sortiment produktov od výrobcu Pilana. Všetky produkty nájdete v katalógu. V prípade akýchkoľvek otázok k produktom, alebo pre vyžiadanie bezplatnej cenovej ponuky nás možete kontaktovať.


Ručné píly

Pásová píla na kov PMS 130/130 MO

Prenosná ručná pásová píla PMS 130/130 MO je pre svoju mobilnosť vhodná do malých zámočnictiev a na stavby. Táto pásová píla na kov má plynulú reguláciu otáčok a doraz materiálu.


Gravitačné píly

Pásová píla na kov PMS 170/210 MO

Gravitačná pásová píla na kov PMS 170/210 MO je vybavená hydraulickým valcom, ktorý plynule riadi klesanie do rezu. Rýchlosť posuvu do rezu sa nastavuje jednoducho na valci. Na tejto píle je možné nastaviť tiež ručný mód, kde môžete rezať pomocou rukoväti, na ktorej je spínač pre spustenie chodu pásu a posuv do rezu ovládáte podľa vlastného odhadu. Tento ručný mód má využitie peedovšetkým u menších prierezov materiálu, kde nechcete strácať čas. Na zveráku píly sa nachádza takzvaný rychloupinák, ktorý má tú vlastnosť, že keď si zverák nastavíte kúsok od rezaného materiálu, rychloupinákom (pohybom horu a dolu) už jednoducho stlačíte či povolíte zovretý materiál. Pásová píla na kov PMS 170/210 MO dokáže rezať pod uhlom a to až do 60°. Štandardným vybavením tejto píly je tiež chladenie a ručný doraz materiálu. Ako príslušenstvo je možné dokúpiť ukazovateľ napnutia pásu alebo manuálny zväzkovač, ktorý je možné využiť pri rezaní viacerých kusov naraz.


Pásová píla na kov PMS 230/260 MO

Gravitačná pásová píla na kov PMS 230/260 MO je vybavená hydraulickým valcom, ktorý plynule riadi klesanie do rezu. Rýchlosť posuvu do rezu sa nastavuje jednoducho na valci. Na tejto píle je možné nastaviť tiež ručný mód, kde môžete rezať pomocou rukoväti, na ktorej je spínač pre spustenie chodu pásu a posuv do rezu ovládáte podľa vlastného odhadu. Tento ručný mód má využitie peedovšetkým u menších prierezov materiálu, kde nechcete strácať čas. Na zveráku píly sa nachádza takzvaný rychloupinák, ktorý má tú vlastnosť, že keď si zverák nastavíte kúsok od rezaného materiálu, rychloupinákom (pohybom horu a dolu) už jednoducho stlačíte či povolíte zovretý materiál. Pásová píla na kov PMS 230/260 MO dokáže rezať pod uhlom a to až do 60°. Štandardným vybavením tejto píly je tiež chladenie a ručný doraz materiálu. Ako príslušenstvo je možné dokúpiť ukazovateľ napnutia pásu alebo manuálny zväzkovač, ktorý je možné využiť pri rezaní viacerých kusov naraz.


Pásová píla na kov PMS 230/260 SAD

Gravitačná pásová píla na kov PMS 230/260 SAD je vybavená hydraulickým valcom, ktorý plynule riadi klesanie do rezu. Rýchlosť posuvu do rezu sa nastavuje jednoducho na valci. Na tejto píle je možné nastaviť tiež ručný mód, kde môžete rezať pomocou rukoväti, na ktorej je spínač pre spustenie chodu pásu a posuv do rezu ovládáte podľa vlastného odhadu. Tento ručný mód má využitie peedovšetkým u menších prierezov materiálu, kde nechcete strácať čas. Na zveráku píly sa nachádza takzvaný rychloupinák, ktorý má tú vlastnosť, že keď si zverák nastavíte kúsok od rezaného materiálu, rychloupinákom (pohybom horu a dolu) už jednoducho stlačíte či povolíte zovretý materiál. Pásová píla na kov PMS 230/260 SAD dokáže rezať pod uhlom a to do oboch strán (max 45° do pravej strany a 60° do ľavej strany). Štandardným vybavením tejto píly je tiež chladenie, ručný doraz materiálu a ukazovateľ napnutia pásu. Ako príslušenstvo je možné dokúpiť manuálny zväzkovač, ktorý je možné využiť pri rezaní viacerých kusov naraz.


Pásová píla na kov PMS 250/310 SAD

Gravitačná pásová píla na kov PMS 250/310 SAD je vybavená hydraulickým valcom, ktorý plynule riadi klesanie do rezu. Rýchlosť posuvu do rezu sa nastavuje jednoducho na valci. Na tejto píle je možné nastaviť tiež ručný mód, kde môžete rezať pomocou rukoväti, na ktorej je spínač pre spustenie chodu pásu a posuv do rezu ovládáte podľa vlastného odhadu. Tento ručný mód má využitie peedovšetkým u menších prierezov materiálu, kde nechcete strácať čas. Na zveráku píly sa nachádza takzvaný rychloupinák, ktorý má tú vlastnosť, že keď si zverák nastavíte kúsok od rezaného materiálu, rychloupinákom (pohybom horu a dolu) už jednoducho stlačíte či povolíte zovretý materiál. Pásová píla na kov PMS 250/310 SAD dokáže rezať pod uhlom a to do oboch strán (max 45° do pravej strany a 60° do ľavej strany). Štandardným vybavením tejto píly je tiež chladenie, ručný doraz materiálu a ukazovateľ napnutia pásu. Ako príslušenstvo je možné dokúpiť manuálny zväzkovač, ktorý je možné využiť pri rezaní viacerých kusov naraz.


Pásová píla na kov PMS 270/350 SAD

Gravitačná pásová píla na kov PMS 270/350 SAD je vybavená hydraulickým valcom, ktorý plynule riadi klesanie do rezu. Rýchlosť posuvu do rezu sa nastavuje jednoducho na valci. Na tejto píle je možné nastaviť tiež ručný mód, kde môžete rezať pomocou rukoväti, na ktorej je spínač pre spustenie chodu pásu a posuv do rezu ovládáte podľa vlastného odhadu. Tento ručný mód má využitie peedovšetkým u menších prierezov materiálu, kde nechcete strácať čas. Na zveráku píly sa nachádza takzvaný rychloupinák, ktorý má tú vlastnosť, že keď si zverák nastavíte kúsok od rezaného materiálu, rychloupinákom (pohybom horu a dolu) už jednoducho stlačíte či povolíte zovretý materiál. Pásová píla na kov PMS 270/350 SAD dokáže rezať pod uhlom a to do oboch strán (max 45° do pravej strany a 60° do ľavej strany). Štandardným vybavením tejto píly je tiež chladenie, ručný doraz materiálu a ukazovateľ napnutia pásu. Ako príslušenstvo je možné dokúpiť manuálny zväzkovač, ktorý je možné využiť pri rezaní viacerých kusov naraz.


Poloautomatické píly

Pásová píla na kov PMS 230/260 HAD

Poloautomatická pásová píla na kov PMS 230/260 HAD je vybavená hydraulickým valcom, ktorý ovláda rameno píly hore i dolu. Na hydraulickom valci je možné jednoducho nastaviť maximálny zdvih ramena, ktorým určíte momentálny zdvih pri poloautomatickom cykle. Poloautomatický cyklus je to, že píla doreže materiál, zdvihne rameno do nastavenej výšky a otvori zverák. Vy dorazíte materiál na vami požadovanú diaľku, stlačte ručný alebo nožný spínač, tým spustíte cyklus. Posuv píly je možné pohodlne meniť v priebehu rezu v rozmedzí od 1-10 (kde 10 stupeň je rychloposuv). Pásová píla na kov PMS 230/260 HAD dokáže rezať pod uhlom a to na obe strany (max 45° do pravej strany a 60° do ľavej strany). Štandardným vybavením tejto píly je tiež chladenie, ručný doraz materiálu a ukazovateľ napnutia pásu. Ako príslušenstvo je možné dokúpiť manuálny zväzkovač, ktorý je možné využiť pri rezaní viacerých kusov naraz.


Pásová píla na kov PMS 250/310 HAD

Poloautomatická pásová píla na kov PMS 250/310 HAD je vybavená hydraulickým valcom, ktorý ovláda rameno píly hore i dolu. Na hydraulickom valci je možné jednoducho nastaviť maximálny zdvih ramena, ktorým určíte momentálny zdvih pri poloautomatickom cykle. Poloautomatický cyklus je to, že píla doreže materiál, zdvihne rameno do nastavenej výšky a otvori zverák. Vy dorazíte materiál na vami požadovanú diaľku, stlačte ručný alebo nožný spínač, tým spustíte cyklus. Posuv píly je možné pohodlne meniť v priebehu rezu v rozmedzí od 1-10 (kde 10 stupeň je rychloposuv). Pásová píla na kov PMS 250/310 HAD dokáže rezať pod uhlom a to na obe strany (max 45° do pravej strany a 60° do ľavej strany). Štandardným vybavením tejto píly je tiež chladenie, ručný doraz materiálu a ukazovateľ napnutia pásu. Ako príslušenstvo je možné dokúpiť manuálny zväzkovač, ktorý je možné využiť pri rezaní viacerých kusov naraz.


Pásová píla na kov PMS 270/350 HAD

Poloautomatická pásová píla na kov PMS 270/350 HAD je vybavená hydraulickým valcom, ktorý ovláda rameno píly hore i dolu. Na hydraulickom valci je možné jednoducho nastaviť maximálny zdvih ramena, ktorým určíte momentálny zdvih pri poloautomatickom cykle. Poloautomatický cyklus je to, že píla doreže materiál, zdvihne rameno do nastavenej výšky a otvori zverák. Vy dorazíte materiál na vami požadovanú diaľku, stlačte ručný alebo nožný spínač, tým spustíte cyklus. Posuv píly je možné pohodlne meniť v priebehu rezu v rozmedzí od 1-10 (kde 10 stupeň je rychloposuv). Pásová píla na kov PMS 270/350 HAD dokáže rezať pod uhlom a to na obe strany (max 45° do pravej strany a 60° do ľavej strany). Štandardným vybavením tejto píly je tiež chladenie, ručný doraz materiálu a ukazovateľ napnutia pásu. Ako príslušenstvo je možné dokúpiť manuálny zväzkovač, ktorý je možné využiť pri rezaní viacerých kusov naraz.


Pásová píla na kov PMS 330/510 HAD

Poloautomatická pásová píla na kov PMS 330/510 HAD je vybavená hydraulickým valcom, ktorý ovláda rameno píly hore i dolu. Na ovládacom paneli (pomocou číselníka) je možné jednoducho nastaviť maximálny zdvih ramena, kterým určíte momentálny zdvih pri poloautomatickom cykle. Poloautomatický cyklus je to, že píla doreže materiál, zdvihne rameno do nastavenej výšky a otevorí zverák. Vy dorazíte materiál na vami požadovanú diaľku, stlačíte tlačidlo cyklu, tým spustíte cyklus. Táto pásová píla na kov dokáže rezať pod uhlom a to do oboch strán (až do 60°). Plynulé nastavenie rýchlosti pásu variátorom. Momentálna rýchlosť pásu sa zobrazuje na digitálnom displeji. Táto pásová píla na kov má riešené napínanie pásu ručne. Pre ovládanie sa používa ovládací panel, ktorý je možné natočiť podľa potreby. Chladenie je prakticky vyvedené do vodiacich kociek + pridaný jeden vývod, s ktorým je možné ľubovolne manipulovať. Ako štandardné vybavenie pridávame ručný doraz materiálu a nastavitelný stisk čeľustí zveráku (vhodné pre tenkostenné profily a mäkšie materiály). Ako príslušenstvo je možné dokúpiť hydraulický zväzkovací zverák, ktorý môžete využíť pri rezaní viacerých kusov naraz.


Pásová píla na kov PMS 460/600 HAD

Poloautomatická pásová píla na kov PMS 460/600 HAD je vybavená hydraulickým valcom, ktorý ovláda rameno píly hore i dolu. Na ovládacom paneli (pomocou číselníka) je možné jednoducho nastaviť maximálny zdvih ramena, kterým určíte momentálny zdvih pri poloautomatickom cykle. Poloautomatický cyklus je to, že píla doreže materiál, zdvihne rameno do nastavenej výšky a otevorí zverák. Vy dorazíte materiál na vami požadovanú diaľku, stlačíte tlačidlo cyklu, tým spustíte cyklus. Táto pásová píla na kov dokáže rezať pod uhlom a to do oboch strán (až do 60°). Plynulé nastavenie rýchlosti pásu variátorom. Momentálna rýchlosť pásu sa zobrazuje na digitálnom displeji. Táto pásová píla na kov má riešené napínanie pásu ručne. Pre ovládanie sa používa ovládací panel, ktorý je možné natočiť podľa potreby. Chladenie je prakticky vyvedené do vodiacich kociek + pridaný jeden vývod, s ktorým je možné ľubovolne manipulovať. Ako štandardné vybavenie pridávame ručný doraz materiálu a nastavitelný stisk čeľustí zveráku (vhodné pre tenkostenné profily a mäkšie materiály). Ako príslušenstvo je možné dokúpiť hydraulický zväzkovací zverák, ktorý môžete využíť pri rezaní viacerých kusov naraz.


Automatické píly

Pásová píla na kov PMS 250/300 AN

Automatická pásová píla na kov PMS 250/300 AN je vybavená posuvným, podávacím zverákom, ktorý podáva materiál do rezu. Podávací zverák meria na princípe lineárneho merača. Automatické hydraulické napínanie pásu + hydromotorom poháňaný šnekový vynášač triesok, ktorý dokonale oddeľuje triesky od reznej kvapaliny. Ovládanie píly je riešené za pomoci ovládacieho panelu s dotykovým displejom. Na dotykovom displeji sa jednoducho zadá veľkosť odrezaného kusu + jeho počet. Do tabuľky je možné nastaviť až 10 rezných operácii (to znamená, že jeden kus materiálu je možné rozrezať na 10 rôznych veľkostí o rôznom počte kusov). Pri rezaní môžete využiť reguláciu prítlaku do rezu, ktorá udáva momentálny prítlak ramena píly do rezaného materiálu (je závislá na type rezaného materiálu a na priereze). Pásová píla na kov PMS 250/300 AN má ako nastaviteľný posuv do rezu, tak aj zmienený prítlak. Nastavenie prítlaku sa prejavuje predovšetkým pozitívne na životnosti pásu. Plynulá voľba rezanej rýchlosti za pomoci frekvenčného meniča. Automatická detekcia rezaného materiálu slúží k tomu, že rameno píly dohádza k materiálu vždy rychloposuvom a tesne pred materiálom (možno ľubovolne nastaviť) sa prepne na vami nastavený posuv do rezu, táto vlastnosť zvyšuje predovšetkým samotnú produktivitu delenia materiálu. Chladenie je prakticky vyvedené do vodiacich kociek + pridaný jeden vývod, s ktorým je možné ľubovolne manipulovať. K štandardnému vybaveniu tejto píly patria zväzkovacie (horné prítlačné) zveráky, s ktorými je možné jednoducho rezať viacero kusov naraz. Ďalej tiež dvojmetrový dopravník a praktický vozík na triesky. Ako príslušenstvo je možné dokúpiť reguláciu tlaku zveráku (vhodné pre tenkostenné profily a mäkšie materiály).