Pilana

Pílové listy

Pilový list slúži ako nástroj do ručných píl, strojných rámových píl alebo do kmitacích píl.

Firma Cuttimex s.r.o. Vám ponúka kompletný sortiment produktov od výrobcu Pilana. Všetky produkty nájdete v katalógu. V prípade akýchkoľvek otázok k produktom, alebo pre vyžiadanie bezplatnej cenovej ponuky nás možete kontaktovať.


Ručné pílové listy

22 2950 Bi-Metalový ručný pílový list na kov

Bi-metalové ručné pílové listy sú vyrábané z ocele akostí M2 a D6A. Kombinácia týchto dvoch materiálov zaručuje vynikajúce vlastnosti listov. HSS drát je laserom zvarený s páskou z pružinovej ocele. Spojením sa zaistí pružnosť, tuhosť a poddajnosť tela listu a zároveň vysoká tvrdosť zubov. Aby sme mohli našim zákazníkom garantovať nekompromisnú kvalitu nástrojov, používame pre naše pílové listy výhradne bi-metalovú oceľ vyrábanú renomovanými producentami v Európe.

Chemické zloženie ocele:

Mechanické vlastnosti a prevedenie pílových listov:

Použitie a výhody bi-metalových pílových listov:

Sú vhodné pre rezanie rôznych druhov materiálov, obzvlášť pre tvrdé ocele až do pevnosti 1100 N/mm2. Bi-metalové listy majú vysokú životnosť a umožňujú ľahké a plynulé rezanie bez námahy.

Balenie:

Listy sú balené do čiernej plastovej krabičky po 100 kusoch, pre jednoduchšiu manipuláciu sú listy vo vnútri krabičky zväzkované po 10-tich kusoch. Krabička je označena nálepkou s identifikáciou listov. Hmotnosť balenia 2000g.


22 2950 Bi-Metalový pílový list s variabilnou TPI

Tieto listy používajú rovnakú technológiu ozubenia, aká je bežná u pílových pásov na kov (VARIO). Na celej dĺžke listu sa pravidelne opakuje skupina 12-tich zubov, kde prvých 6 zubov v skupine má rozteč 20 TPI a ďalších 6 zubov 24 TPI. VARIABLE ozubenie oceníte predovšetkým pri rezaní trubiek. V hornej a spodnej časti trubky sa v podstate jedná o rezanie silnostenného materiálu, naopak pri rezaní stredovej části trubiek prechádza list len úzkymi stenami. S týmto ozubením tiež dosiahnete podstatne vyššiu rýchlosť rezu, nech režete akýkoľvek profil materiálu.


22 2950 Bi-Metalový pílový list s postupujúcou TPI

Okrem štandardných druhov ozubení ponúkame BiM pílové listy tiež s ozubením s tzv. nepravidelnou roztečou zubov. Pre použitie takých druhov ozubení sú tri základné dôvody:

 • Usnadnenie zarezania listu do materiálu.
 • Rezanie trubiek a profilov s rozdielnou hrúbkou steny
 • Zvýšenie rýchlosti rezania profilu

BiM pílový list s ozubením PROGRESSIVE TEETH 18-32 TPI

Označenie 18-32 je zažitý obchodný názov pre tento typ ozubenia. V skutočnosti má náš PROGRESSIVE list šesť skupín zubov o dĺžke 50 mm. Celkom vpravo sú zuby 18 TPI, nasledujú 20, 22, 24, 26 a zuby 28 TPI sú celkom vľavo. Tým, že je na liste vyfrézovaných 6 skupín zubov, je pri rezaní dosiahnutý naprosto plynulý rez. Pre ľahké zarezanie do materiálu sa používá oblasť listu s jemnými zubami (26 a 28 TPI).


22 2950 HSS ALL HARD ručný pílový list na kov

Ručné pílové listy HSS ALL HARD sú vyrobené z HSS ocele, kalené v celom svojom priereze. Vysoká tvrdosť pílového listu, ktorá je v celom profile rovnaká, dodáva listu extrémnu tuhosť a pevnosť. Umožňuje tiež výborné vedenie listu v priebehu rezania. Listy sú vhodné pre rezanie pevne upnutého materiálu. Konce pílových listov sú žíhané, čo zabraňuje vzniku prasklín v upínacích otvoroch v priebehu rezania. Tiež tu platí, že pre výrobu týchto pílových listov je používaná výhradne HSS oceľ od firmy ERASTEEL KLOSTER AB zo Švédska.

Mechanické vlastnosti a prevedenie pílových listov:

Balenie:

Listy sú balené do čiernej plastovej krabičky po 100 kusoch, pre jednoduchšiu manipuláciu sú listy vo vnútri krabičky zväzkované po 10-tich kusoch. Krabička je označena nálepkou s identifikáciou listov. Hmotnosť balenia 2000g.


22 2950 HSS FLEXIBLE ručný pílový list na kov

Ručné pílové listy vyrobené z HSS ocele, ktoré majú kalenú len oblasť zubov. Tepelné spracovanie vytvorí v liste oblasti s rozdielnou tvrdosťou. Zuby majú tvrdosť 64 +/- 1 HRC, nad nimi nasleduje niekoľko oblastí s postupne sa znižujúcou tvrdosťou. Pílové listy získajú vďaka tomuto tepelnému spracovaniu mimoriadnu ohybnosť. HSS FLEXIBLE sú listy určené pre intenzívne rezanie, zaisťujúce maximálnu bezpečnosť a vysoký výkon. Pre pílové listy používame výhradne HSS oceľ od firmy ERASTEEL KLOSTER AB zo Švédska, preto môžeme garantovať výbornú a stálu kvalitu týchto nástrojov.

Mechanické vlastnosti a prevedenie pílových listov:

Použitie a výhody listov HSS FLEXIBLE:

Tieto listy sú vhodné práve pre rezanie obrobkov, ktoré nemôžu byť pevne upnuté (do zveráku apod.) Je možné s nimi rezať rôzne materiály, hodí sa pre ocele do pevnosti 700 N/mm2.

Balenie:

Listy sú balené do čiernej plastovej krabičky po 100 kusoch, pre jednoduchšiu manipuláciu sú listy vo vnútri krabičky zväzkované po 10-tich kusoch. Krabička je označena nálepkou s identifikáciou listov. Hmotnosť balenia 2000g.


CARBON FLEXIBLE ruční pilový list

Ručné pílové listy CARBON FLEXIBLE sú vyrobené z ocele s vysokým obsahom uhlíku. Tepelné spracovanie sa prevádza indukčným kalením s následným ochladením do vody. Vysoký obsah uhlíku umožňuje zakaliť pílové listy na rovnakú tvrdosť, akú majú listy z rýchloreznej ocele. Listy CARBON FLEXIBLE však napriek tomu niesú vhodné pre náročné aplikácie, preto sú určené predovšetkým pre kutilov a použitie v domácich dielňach. Pre tento výrobok používame oceľ vyrobenú v Českej republike. Vďaka tomu sú listy neporovnatelne lepšie, ako pílové listy dovážané z Ázie.

Mechanické vlastnosti a prevedenie pílových listov:

Použitie a výhody pílových listov CARBON FLEXIBLE:

Listy sú určené pre hobby rezanie. Sú vhodné na plasty, neželezné kovy a mäkké ocele. Sú to lacné a bezpečné listy.

Balenie:

Listy sú balené do bielej papierovej krabičky po 100 kusoch, pre jednoduchšiu manipuláciu sú listy vo vnútri krabičky zväzkované po 10-tich kusoch. Krabička je označena nálepkou s identifikáciou listov. Hmotnosť balenia 2000g.


CR obojstraný pílový list KOMBI

Novinkou v našom sortimente sú obojstranné pílové listy s kombinovaným ozubením. Na jednej strane pílového listu sú zuby pre rezanie ocele 24 TPI a na druhej strane zuby pre rezanie dreva 8 TPI alebo plastov 14 TPI.


22 2950 Cr ručný pílový list na kov

Jednostranné a obojstranné pílové listy označené MYROS SPECIAL, vyrábané podľa noriem ČSN 222950 a 222951, sú tradičným výrobkom firmy PILANA. Listy sú indukčne kalené do oleja, ktorý slúži zároveň ako konzervant. Listy majú jednoduché vizuálne prevedenie pre zaistenie nízkej predajnej ceny, ich užitková hodnota je však celkom zrovnatelná s farbenými listami carbon flexible. Tvrdosť zubov je v rozmedzí 64-65 HRC. Rozvod zubov je prevedený vlnou. Zákazkovo môžeme nástroje dodať tiež v lakovanom a sieťotiskom značenom prevedení.


22 2951 HSS pilový list na kov

Mechanické vlastnosti a prevedenie pílových listov:

Použitie a výhody pílových listov HSS ALL HARD:

Celokalené HSS listy sú vhodné pre profesionálne rezanie. Výhodou je vysoká životnosť listov, ich rýchlosť a presnosť pri rezaní. Sú vhodné predovšetkým pre rezanie ocele až do pevnosti 900 N/mm2.

Balenie:

Listy sú balené do bielej papierovej krabičky po 50-tich kusoch alebo do papierovej krabičky po 100 kusoch. Hmotnosť balenia 50-tich kusov je 2000g. Hmotnosť balenia 100 kusov v papierovej krabičke je 3800g.


Strojné pílové listy

22 2961 Strojné pílové listy

Charakteristika:

 • z vysoko výkonnej švédskej rýchloreznej ocele, kalené a popustené pre maximálny rezný výkon
 • materiál: HSS = DMo 5 = Nr. 1.3343 = ČSN 19830
 • zuby striedavo rozvedené
 • prevedenie pre strojné rámové píly a pre KASTO stroje

Použitie:

 • konštrukčné, nástrojové a rýchlorezné ocele a liatiny
 • neželezné kovy
 • plné prierezy, trubky, profily apod.


Strojné listy Kmitos

22 2965 Strojné listy kmitos

Charakteristika:

 • z vysoko výkonnej švédskej rýchloreznej ocele, kalené a popustené pre vysoký rezný výkon
 • materiál: HSS = DMo 5 = Nr. 1.3343 = ČSN 19830
 • zuby striedavo rozvedené, u menších roztečí vlnovite rozvedené

Použitie:

 • vhodné pre pneumatické a elektrické stroje ako FEIN, Spitzhas, Premag, Rockwell a iné
 • rezanie ťahom hore i smerom dolu
 • mäkké ocele, oceľové profily
 • plasty
 • drevotrieskové dosky